Ukraine2Power бере активну участь у Тижні сталої енергетики ООН ЄЕК 2024

17 Вересня, 2024
події

Женева, Швейцарія – 17 вересня 2024 року – Розпочався Тиждень сталої енергетики ООН ЄЕК 2024. У ньому експерти, політики та лідери галузі обговорюють питання чистих енергетичних систем, відновлюваних джерел енергії та енергоефективності

Серед учасників – Наталія Фібріг, співзасновниця та директорка Ukraine2Power, та Костянтин Гура, Голова Наглядової ради Ukraine2Power. Вони представляють роботу організації у напрямку зміцнення енергетичної стійкості та енергетичної безпеки України.

Наталія Фібріг виступила на панелі «Електрифікація мобільності: розвиток інфраструктури, інтеграція з мережею, планування ресурсів». Вона розповіла про розвиток електромобілів (EV) в Україні та їхню важливу роль під час гострого дефіциту електрики унаслідок російських атак на енергетичну систему України.

Основні тези виступу Наталії Фібріг:

– Робота Ukraine2Power:
Організація доставила понад 70 мобільних мобільних зарядних станцій для об‘єктів критичної інфраструктури України. Ukraine2Power також співпраціє з УТ “Укрзалізниця” та Профспілкою залізничників та транспортних будівельників України і надає зарядні системиремонтним бригадам УЗ і працює над можливість енергетичної модернізації медичних вагонів.
– Зростання популярності електромобілів в Україні:
Кількість електромобілів в Україні зростає попри війну та відключення. Особливо електроавтомобілі купують власники приватних будинків. Під час відключень чимало українців використовують електромобілі як резервне джерело живлення для будинків і бізнесу.
– Звільнення від мит і ПДВ для електромобілів:
В Україні діє нульове мито та ПДВ на електромобілі, що стимулює їхнє впровадження.

«Децентралізована енергетика з відновлюваними джерелами, такими як сонячна і вітрова енергія, допоможе забезпечити стабільність та сталість енергопостачання. Це особливо важливо в умовах війни, оскільки ворогу важче атакувати менші та розподілені об‘єкти генерації», – підсумувала Наталія.

Також цікаво

☀️ Тепло для найуразливіших

Понад 4 000 наборів екстреної допомоги отримали одні з найуразливіших мешканців Києва, серед яких внутрішньо переміщені родини, люди з інвалідністю, працівники залізниці та родини онкопацієнтів. Проєкт вдалося реалізувати завдяки щедрості та солідарності людей з Німеччини та інших країн світу.

Café Kyiv 2026: Чого Берлін може навчитися в України щодо відключень електроенергії та енергетичної стійкості

Панельна дискусія «Немає світла. Без паніки. Відключення електроенергії: уроки Києва для Берліна» на Café Kyiv 2026 висвітлила спільну вразливість: сучасне суспільство повністю залежить від стабільної роботи енергетичних систем. Від прифронтових міст до європейських столиць, зміцнення стійкості потребує захисту енергії, води та тепла через координацію, інвестиції та децентралізацію ще до того, як настане наступна криза.

Немає світла. Без паніки. Відключення електроенергії: обмін досвідом між Україною та Берліном

Що відбувається, коли зникає електрика? Діалог між Україною та Берліном показує, наскільки важливою є підготовка. Досвід України доводить: підготовка - це не паніка, а відповідальність.